W dniu 15.05.2020 r. o godzinie 00:10 Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Chrzanowie otrzymał zgłoszenie o wypadku pracownika na terenie firmy przetwarzającej odpady w Libiążu.

W dniu 30. 04. 2020 roku parę minut po północy SKKP w Chrzanowie przyjęło zgłoszenie o pożarze budynku gospodarczego i drewutni w Okleśnej. Po przybyciu na miejsce zdarzenia i przeprowadzeniu rozpoznania stwierdzono pożar drewnianego budynku gospodarczego oraz drewutni. Ratownicy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, a następnie zabezpieczeni w aparaty oddechowe podali jeden prąd wody w natarciu na palący się budynek oraz jeden prąd wody w obronie na budynek mieszkalny znajdujący się w bezpośrednim sąsiedztwie płonącego obiektu. Po ugaszeniu pożaru pogorzelisko sprawdzono i dokładnie przelano wodą. Sprawdzono kamerą termowizyjną temperaturę budynku mieszkalnego - brak zagrożenia. W działaniach brały udział 4 zastępy OSP oraz 2 zastępy PSP.

W dniu 14.05.2020 r. o godz. 10:11 Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Chrzanowie odebrał zgłoszenie o zderzeniu samochodu ciężarowego oraz dostawczego na ulicy Balińskiej w Chrzanowie.

W dniu 29.04.2020 r. o godz.16.49 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego odebrało zgłoszenie o pożarze stodoły.  Po przybyciu na miejsce zdarzenia i przeprowadzeniu rozpoznania stwierdzono rozwinięty pożar stodoły, który powstał w wyniku wyładowania atmosferycznego. Ratownicy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, a następnie podali dwa prądy wody w natarciu. Podczas akcji gaśniczej ewakuowano z budynku zwierzęta gospodarskie. Po ugaszeniu pożaru dokonano rozbiórki spalonej  konstrukcji dachu. Dzięki sprawnie przeprowadzonej akcji gaśniczej uratowano sąsiednie zabudowania. W działaniach brało udział 8 jednostek straży pożarnej oraz policja.

 

W dniu 06.05.2020 roku około godziny 15 otrzymano zgłoszenie o wypadku drogowym na autostradzie A4 w miejscowości Grojec. Po przybyciu na miejsce zdarzenia i przeprowadzeniu rozpoznania zastano samochód osobowy na 382,8 km A4 po uderzeniu w bariery energochłonne. Wrak usytuowany był na kołach, na pasie w kierunku miasta Katowice, przodem skierowany przeciwnie do kierunku jazdy, całym obrysem na pasie zieleni. Pojazdem podróżował tylko kierowca, który w wyniku zdarzenia nie odniósł obrażeń. Ratownicy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, a następnie pojazd poprzez odcięcie energii elektrycznej (tj. rozłącznie akumulatora) oraz odcięli dopływ gazu do instalacji LPG poprzez zakręcenie zaworu głównego zbiornika ciśnieniowego. Mężczyzna odmówił udzielenia KPP przez ratowników PSP i OSP, a także PRM. Nie stwierzono wycieków płynów eksploatacyjnych. Na czas prowadzonych działań ruch na A4 odbywał się normalnie w obydwu kierunkach.

W dniu 21.04.2020 r. o godz.13.21 Stanowisko Kierowania Komendanta Powitatowego odebrało zgłoszenie o pożarze dachu w budynku mieszkalnym.  Po przybyciu na miejsce zdarzenia i przeprowadzeniu rozpoznania stwierdzono pożar dachu budynku jednorodzinnego. Pożarem objęta była cześć szczytowa dachu na całej długości budynku, ogień wydostawał się ponad dach. Zadymianiu uległ tylko strych. Mieszkańcy opuścili budynku przed przybyciem JOP nie odnosząc obrażeń. Ratownicy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, odłączyli zasilanie w energię elektryczną w budynku a następnie podali dwa prądy wody w natarciu: jedne z zewnątrz drugi od wewnątrz. Po ugaszeniu rozebrano nadpaloną cześć dachu a następnie zabezpieczono budynek plandekę brezentową wykorzystując pozostałą konstrukcję dachu. Na miejsce przybyło Pogotowie Energetyczne, które odłączyło dodatkowo zasilanie na podstacji. Uratowano pozostałą cześć budynku jednorodzinnego. W działanich udział brało 6 zastępów Straży oraz Policja.
 

W dniu 2.05.2020 roku otrzymano zgłoszenie o pożarze piwnicy w miejscowości Gromiec. Po przybyciu na miejsce zdarzenia i przeprowadzeniu rozpoznania stwierdzono pożar piwnicy w budynku jednorodzinnym . Wszystkie zamieszkujące budynek osoby opuściły go przed przyjazdem JOP. Ratownicy zabezpieczyli miejsce zdarzenia wyłączyli zasilanie elektryczne oraz w AOUO podali 1 prąd wody do środka na palące się drewno oraz styropian.  Nadpalone elementy  ratownicy wynieśli na zewnątrz budynku, pomieszczenia sprawdzono kamera termowizyjną. Po ugaszeniu przewietrzono pomieszczenia piwnic, sprawdzono budynek na obecność tlenku węgla - brak zagrożenia. Na miejscu obecny był patrol Policji który prowadzi czynności wyjaśniające. W działaniach brały udział 3 zastępy OSP i jeden JRG.

W dniu 21.04.2020 r. Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Chrzanowie odebrało zgłoszenie o pożarze lasu w okolicach Rezerwatu Ostra Góra w Psarach. Po przybyciu na miejsce zdarzenia i przeprowadzeniu rozpoznania stwierdzono pożar poszycia leśnego o powierzchni ok. 40 ar na terenie Lasów Państwowych, Nadleśnictwo Chrzanów, Leśnictwo Płoki, oddział 273a, Rezerwat Ostra Góra. W wyniku zdarzenia doszło do całkowitego pożaru pięciu drzew pojedynczych. Ratownicy zabezpieczyli miejsce zdarzenia a następnie ugasili pożar przy pomocy hydronetek plecakowych, tłumic i czterech prądów wody z dodatkiem środka gaśniczego. W trakcie prowadzonych działań samolot gaśniczy wykonał dwa zrzuty wody na pożar. W celu zapewnienia ciągłości podawania środka gaśniczego, zbudowano 500 m magistralę zasilającą, oraz dowożono wodę z punktu czerpania wody. W trakcie działań  obalono dwa drzewa ( objęte pożarem w celu dotarcia do zarzewi ognia i ugaszenia pożaru przy wykorzystaniu pilarek mechanicznych, drabiny, lin stalowych,  wyciągarki samochodowej. Pogorzelisko dokładnie przelano.  W dzaiłanich brało udział 6 zastępów Straży, Policja, Leśniczy Lasów Państwowych.94394288 2755591917872351 7383762528079183872 n