Slide backgroundSlide thumbnail
Slide backgroundSlide thumbnail

fot. Konrad Madeja

Slide backgroundSlide thumbnail

fot. Wojciech Rapka

Slide backgroundSlide thumbnail
0
Numer alarmowy
0
Straż pożarna
0
% bezpieczeństwa

Akcje ratownicze

 • 21.02.2020 r. - pożar piwnicy w budynku jednorodzinnym

  O godz. 19:41 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Chrzanowie otrzymało zgłoszenie o pożarze piwnicy w budynku jednorodzinnym.

  Więcej…  
 • 21.02. 2020 r. Libiąż ul. Chabrowa -Tlenek węgla w budynku jednorodzinnym.

  O godz. 19:41 otrzymano zgłoszenie o zatruciu tlenkiem węgla. Po przybyciu na miejsce zdarzenia i przeprowadzeniu rozpoznania stwierdzono obecnego na miejscu zdarzenia syna właścicieli z informacji którego wynikało iż dwie osoby zostały poddane działaniu CO, znajdują się w środku budynku w  jednym z pokoi od dłuższego czasu. Ratownicy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, wyposażeni w czujniki tlenku węgla zabezpieczeni w AOUDO weszli do środka budynku, ewakuowali dwie osoby na zewnątrz oraz przekazali ZRM. Dokonano pomiaru przy użyciu dwóch detektorów, wynik dodatni. Pomieszczenia przewietrzono, dodatkowo ratownicy wygasili piec C.O. na paliwo stałe oraz zakazali dalszego użytkowania, sprawdzono cały przewód kominowy kamerą termowizyjną - brak zagrożenia. Cały czas kontrolowano stężenie tlenku węgla w budynku. Poszkodowane osoby zostały zabrane do szpitali w Chrzanowie i Oświęcimiu.

   
 • 17.02.2020r. Pożar garażu w Trzebini na ul. Dworskiej

  O godz. 21:55 otrzymano zgłoszenie że pali się poddasze garażu murowanego. Na miejsce skierowano 4 zastępy Straży Pożarnej. Po przybyciu na miejsce zdarzenia i przeprowadzeniu rozpoznania stwierdzono pożar zaadoptowanego poddasza mieszkalnego nad budynkiem warsztatowym. Pożarem objęte było całe poddasze. Poddasze użytkowe posiadało strop żelbetonowy oraz drewnianą konstrukcje dachu. W chwili pożaru w budynku nikt nie przebywał. W dwóch stanowiskach warsztatu nie znajdowały się żadne pojazdy.  Ratownicy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, wyłączyli zasilanie elektryczne w obiekcie. Podano dwa prądy gaśnicze na pożar, jeden z poziomu stropy budynku do wnętrza poddasza, drugi z poziomu gruntu na dach budynku. Dokonywano na bieżąco monitorowania pożaru kamerą termowizyjną. Po przygaszeniu pożaru usunięto kilku arkuszy blachy dachówkowej z dachu warsztatu oraz przystąpiono u usuwania nadpalonej drewnianej konstrukcji dachu wraz z ociepleniem. Pożar całkowicie ugaszono, dokonano ponownego sprawdzenia kamerą termowizyjną- brak zagrożenia. Wykonano pomiary na obecność tlenku węgla w obiekcie- wynik 0 ppm.  Na miejsce zdarzenia przybyła Policja która prowadzi czynności wyjaśniające okoliczności zdarzenia.

   
ogrnistakrew
kartaratownicza
mlodybohater
Previous Next
komenda.jpg

Komenda

Informacje ogólne

historia.jpg

Historia

Historia Chrzanowskiej Straży Pożarnej

glaeria2.jpg

Galeria

Zdjęcia oraz filmy

logo-dom-pomyka-i-iskierki.jpg

Programy edukacyjne

Informacje dot. programów edukacyjnych

prewencja.jpg

Prewencja

Sprawy kontrolno - rozpoznawcze

szkolenia.jpg

Szkolenia

Materiały szkoleniowe dla OSP i PSP