Slide backgroundSlide thumbnail
Slide backgroundSlide thumbnail

fot. Konrad Madeja

Slide backgroundSlide thumbnail

fot. Wojciech Rapka

Slide backgroundSlide thumbnail
0
Numer alarmowy
0
Straż pożarna
0
% bezpieczeństwa

Akcje ratownicze

 • 18.09.2019 - pożar mieszkania

  W dniu 18.09.2019 o godzinie 9.15 wpłynęło zgłoszenie o pożarze mieszkania na ul.Sienkiewicza w Chrzanowie. Na miejsce przybyły 3 zastępy PSP. Pożarem objęte było mieszkanie na 10 piętrze., w którym nikt nie przebywał. Konieczna była ewakuacja 4 mieszkańców z mieszkania poniżej i 2 pracowników spółdzielni mieszkaniowej, którzy znajdowali się na 11 piętrze.

   
 • 15.09.2019 r. - samochód w rzece

  15.09.2019 r. - Dyżurny Operacyjny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Chrzanowie odebrał złoszenie przekazane przez służbę dyżurną KP PSP w Oświęcimiu, z którego wynikało, że samochód osobowy osunął się do rzeki w miejscowości Jankowice. Pierwsze na miejsce dotarły zastępy z powiatu oświęcimskiego. Po rozpoznaniu okazało się, że pojazd znajduje się całkowicie pod wodą w odległości ok. 10 m od linii brzegowej, brak jest osób poszkodowanych. Na miejsce zadyspnowano Oficera Operacyjnego oraz za pośrednictwem Stanowiska Kierowania Komendanta Wojewódzkiego PSP w Krakowie Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Wodno Nurkowego z JRG 4 Kraków. Działania trwały ponad 5 godzin, po tym czasie pojazd wydobyty na brzeg przekazano właścicielowi.

  Więcej…  
 • 12.09.2019 r. - pożar w kotłowni

  12.09.2019 r. - Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Chrzanowie odebrał zgłoszenie o pożarze w kotłowni zasilającej kompleks budynków usługowo handlowych oraz budynek mieszkalny w miejscowości Libiąż. Ratownicy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, odłączyli instalację elektryczną, ewakuowali 3 osoby z budynku w którym znajdowała się kotłownia, osoby ewakuowane nie wymagały udzielenia pomocy. Podano 1 prąd wody na palący się w kotłowni węgiel, którym pożar ugaszono. Działania zastępów PSP i OSP trwały 3 godziny.

   
ogrnistakrew
kartaratownicza
mlodybohater
Previous Next
komenda.jpg

Komenda

Informacje ogólne

historia.jpg

Historia

Historia Chrzanowskiej Straży Pożarnej

glaeria2.jpg

Galeria

Zdjęcia oraz filmy

logo-dom-pomyka-i-iskierki.jpg

Programy edukacyjne

Informacje dot. programów edukacyjnych

prewencja.jpg

Prewencja

Sprawy kontrolno - rozpoznawcze

szkolenia.jpg

Szkolenia

Materiały szkoleniowe dla OSP i PSP